Nie jesteś zalogowany
Aby się zalogować [Kliknij Tutaj] lub skorzystaj z
formularza po lewej stronie w bloku TWOJE MENU
Aby założyć konto [Kliknij Tutaj]


★★★ Premiery ★★★
MENU

Kategorie

Weryfikacja pobierania

Osiągnięto dzienny limit pobrań. Aby kontynuować, potwierdź, że nie jesteś botem.

Po poprawnej weryfikacji pobieranie rozpocznie się automatycznie, a to okno możesz zamknąć.

Odpowiadasz na komentarz:
Dissection - Dyskografia (1990-2006) *MP3*
Dodał: [Konto usunięte]
Data: 05-01-2025 07:37:44
Rozmiar: 1.30 GB
Seedów: 0
Peerów: 0
Kondycja:
Zaloguj się aby pobrać


Kategoria: Muzyka Zagraniczna
Zaakceptował: Nie wymagał akceptacji
[?] Pokazuje ile razy plik torrent był pobrany z naszego portalu Liczba pobrań: 3
[?] Pokazuje ilość komentarzy wystawionych na naszym portalu Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 05-01-2025 07:37:52

OPIS:


Gdybym mial wskazac na swoj ulubiony zespol parajacy sie melodyjnym death metalem to moj wybor padlby prawdopodobnie na DISSECTION. W ich muzyce death metal laczyl sie z melodyjnymi, niemal heavy metalowymi partiami gitarowymi w rownym stopniu co black metal. To co wyroznia DISSECTION to aura mroku, ta nieprzenikniona ciemnosc, ktora jak ropa z zakazonej rany saczyla sie z gitarowych melodii, akustycznych wyciszen i struktur utworow, poukladanych na heavy metalowa modle.

W DISSECTION czuc groze i umiejetne budowanie napiecia, ich melodie rzeczywiscie szarpia za serce i powoduja, ze wlosy jeza sie na glowie. Przyznam jednak bez bicia, ze w pierwszej konfrontacji ten zespol nieco mnie odrzucil i wydal mi sie zbyt przyjazny. Szybko sie jednak okazalo, ze muzyka DISSECTION jest jak ogromna miesozerna roslina, ktora z daleka wabi swoim zapachem i kolorem, ale z bliska potrafi schwycic ofiare z rowna skutecznoscia jak groxnie wygladajacy krokodyl.
Szwedzi nagrali trzy plyty – „The Somberlain” w roku 1993, dwa lata poxniej – „Storm of the Light’s Bane”, a po kolejnych 13 latach „Reinkaos „.
Kazda nich niby wpisana jest w te sama stylistyke melodyjnego death-black metalu, ale jednoczesnie kazda proponuje cos innego. Debiut jest chyba najbardziej surowy, z najciezszymi partiami perkusji i mocno wyczuwalnymi black metalowymi inklinacjami. Na „Storm of the Light’s Bane” gitary sa pelniejsze i bardziej skomasowane ale jednoczesnie ich lekko bzyczace brzmienie oraz histeryczna i jadowita maniera wokalna (czasami urozmaicona diabelskimi zwolnieniami) rowniez poraza black metalem – nie tylko duchowo, ale i stylistycznie.
No i „Reinkaos” – album, ktory w chwili premiery przez wiekszosc recenzentow zostal przyjety jako przeciety, by po smierci Jona Nödtveidta zostac obwolany jako genialnym. Chcialbym pojednawczo powiedziec, ze prawda lezy gdzies posrodku. Ale tak nie powiem bo to nieprawda.
Moim zdaniem „Reinkaos” to plyta, ktora nie tylko nie ustepuje swoim poprzedniczkom, ale kto wie czy ich nawet nie przewyzsza? Suche, ale mocne i wyraziste brzmienie, masa kapitalnych riffow, niebanalna melodyka i na pewno – najlepsze w historii tego zespolu – partie wokalne – glebokie, silne, stanowcze. Jest w tej muzyce pasja i zarliwosc, jest chorobliwa nieustepliwosc i ped ku ciemnosci. „ Reinkaos” to jedna z najbardziej ekstremalnych plyt, jakie w zyciu slyszalem – nawet jesli nie formie, to w tresci. A ta tresc przenika do formy jak jad skorpiona do krwiobiegu ukaszonej ofiary.
xrodlo opisu: https://mariakonopnicka.pl

.:ANE TECHNICZNE::.
MP3-192kbps/320kbps



POBRALES >>>> PODZIEKUJ!!!
^
^
^

DETALE TORRENTA: [ Pokaż/Ukryj ]


Komentarze
Aby móc komentować musisz się zalogować